Jak pobierać za darmo z portalu chomikuj.pl

czyli czym jest free transfer i gdzie go szukać?


 

Aby pobierać pliki z portalu chomikuj.pl musisz mieć pewną ilość dostępnego transferu lub posłużyć się transferem innych osób.

 

Rozpatrzmy pierwszą możliwość - jak samodzielnie zgromadzić transfer?

 

 

  • Opcja pierwsza i błyskawiczna – kupujesz go. 1GB możesz mieć nawet za 1zł.

  • Opcja druga wymagająca nieco czasu – gromadzisz punkty i zamieniasz je na transfer.

Punkty dostajesz za każdym razem jeśli ktoś pobierze jakiś plik z Twojego chomika (Twojego konta na chomikuj.pl). Im większy plik, tym więcej punktów.

Najlepsze chomiki gromadzą ilość punktów pozwalającą pobierać dziennie nawet kilkadziesiąt GB (co fizycznie jest niemożliwe z uwagi na szybkość łącza;)

Nie musisz uploadować własnych plików, możesz kopiować je od innych chomików i też mieć za nie punkty (opcja zachomikuj). Jeśli więc masz słabe łącze, możesz być spokojny. Oczywiście osoby samodzielnie dodające pliki otrzymują dodatkowe punkty za pobrania wrzuconych przez nie plików ze stron chomików, które skopiowały te pliki od nich.

 

Rozpatrzmy drugą możliwość jak korzystać z transferu innych osób?
 

Tutaj z pomocą przychodzą nam wcześniej wspomniane chomiki gromadzące ilość transferu, którego nie są w stanie same wykorzystać. Mogą one wtedy udostępnić część tego transferu innym osobom. Włączają wtedy opcję „free” na całego swojego chomika lub tylko na wybrane foldery. Mogą również założyć hasło na dany folder i w nim udostępnić free, tylko dla wybranych osób. Ranking najlepszych chomików udostępniających free transfer << znajdziesz tutaj.

Ilość transferu jaką udostępniają wyczerpie się po pewnym czasie. Jeśli free transfer będzie dostępny dla wszystkich (bez hasła), wtedy limit skończy się wcześniej (zależnie od ruchu na stronie/popularności chomika).

Możesz sobie łatwo wyobrazić ile czasu zajęłoby wyczerpanie limitu 100GB, kiedy na stronie znajdowałoby się np. 40 osób.
Średnio każda z nich mogłaby pobrać kilka filmów. Jednak zdarzają się również sytuacje, gdy kilka osób pobiera po kilkanaście filmów zanim pozostałe zabiorą się do działania;]

W tym przypadku panuje prosta reguła – kto pierwszy, ten lepszy!

Tak więc warto wiedzieć kto i kiedy planuje udostępnić innym swój transfer.
Ale gdzie znaleźć taką osobę?

Tym właśnie zajmuje się chomik tom99 – gromadzi informacje o planowanych free transferach i informuje innych (oczywiście za darmo). Jeśli chcesz, aby informował i Ciebie, wpisz się na poniższą listę. Co jakiś czas będziesz otrzymywać drogą mailową namiary na free transfer.

 

Email:
Imię:
 

 

 

W portalu chomikuj.pl masz możliwość posiadania 3 rodzajów konta

 

  • Ch omikFriend         – darmowe, bez wyszukiwarki, transfer 50MB tygodniowo, reklamy

  • ChomikExplorer     – płatne lub za punkty, wyszukiwarka, transfer 3GB tygodniowo, brak reklam

  • ChomikManiac        – płatne lub za punkty, wyszukiwarka, transfer 10GB tygodniowo, brak reklam


Rejestrując się, automatycznie dostajesz konto ChomikFriend, które możesz zamienić na jedno z dwóch pozostałych (płacąc lub gromadząc punkty).

 

Jak pobierać za darmo już wiesz. A jak wyszukiwać pliki za darmo?

Z pomocą znów przychodzi chomik tom99. Stworzył on własną wyszukiwarkę przeszukującą portal. Aby wyszukiwać za darmo
przejdź tutaj >> darmowa wyszukiwarka chomikuj.pl

Jeśli masz już własnego chomika i chcesz mieć zawsze pod ręką darmową wyszukiwarkę, możesz dodać ją do własnego profilu. Instrukcję jak to zrobić znajdziesz tutaj >> dodaj wyszukiwarkę

Co ciekawe darmowa wyszukiwarka potrafi również wyszukać chomiki, które aktualnie oddają free transfer. Masz więc możliwość wyszukania konkretnego pliku i pobrania go za darmo. Wyszukiwarka nie może jednak zagwarantować, że na danym chomiku ilość darmowego transferu nie została już wyczerpana.